Search

پنجشنبه 7 مهر 1401

منو

مواد شیمیایی


قيمت:   ۰ تومان

مواد شیمیایی » مواد شیمیایی

فروش لایزین-ال-آسپارتیک اسید با کیفیت بالا در بسته بندی 25 کیلوگرم موجود و دارای مجوز مصرف, لطفا جهت دریافت آنالیز کالا و استعلام قیمت با شماره های شرکت تماس حاصل فرمایید. 09122967819 ,88984092 ,88984093,88984094

اسید آمینه ال آسپارتیک اسید L-Aspartic acid چیست؟

ال آسپارتیک اسید یک اسید آمینه چهار کربنی غیر ضروری است ، اسید آسپارتیک دارای بار منفی کلی است و نقش مهمی در سنتز سایر اسیدهای آمینه و در چرخه اسید سیتریک و اوره ایفا می کند. آسپاراژین ، آرژنین ، لیزین ، متیونین ، ایزولوسین و برخی نوکلئوتیدها از اسید آسپارتیک سنتز می شوند. آسپارتیک اسید همچنین به عنوان یک انتقال دهنده عصبی عمل می کند. ال آسپارتیک اسید نه تنها به عنوان افزودنی غذایی مستقل ، بلکه به عنوان ماده اولیه صنایع غذایی و دارویی نیز مورد استفاده قرار می گیرد.

ال آسپارتیک اسید، L-Aspartic acid (به اختصار Asp یاD ) با فرمول شیمیایی (C₄H₇NO₄) که به آن آسپارتات نیز گفته می شود ، یکی از 20 آمینو اسید و فرم ال “L” اسید آسپارتیک است که در سنتز پروتئین استفاده می شود و جزء اسیدهای آمینه غیر ضروری برای انسان است زیرا می تواند در داخل بدن سنتز شود. ال آسپارتیک اسید به وفور در پروتئین های گیاهی ، به ویژه در جوانه دانه ها یافت می شود. اما این آمینو را می توان در بدن از اسید اگزالواستیک تولید کرد. آسپارتیک اسید و اسید گلوتامیک برای اولین بار در سال 1868 از حبوبات موجود در دانه گیاه جدا شدند ، ال آسپارتیک اسید تنها اسید آمینه ای است که دارای گروه کربوکسیلات دارای بار منفی در زنجیره جانبی است. این آمینو اسید در متابولیسم و ​​در حین ساخت سایر اسیدهای آمینه و بیوشیمیایی در چرخه اسید سیتریک بسیار مهم است.

همه اسیدهای آمینه دارای سه گروه مشابه هستند که به یک کربن مرکزی متصل شده اند، یک گروه “COOH”، یک گروه”NH3″  و یک هیدروژن.همچنین هریک از آنها دارای زنجیره جانبی متمایزی هستند. اسید آسپارتیک”CH2COOH”  است و دلیل وجود”L”  در مقابل نام اسید آسپارتیک این است که از نظر فنی ، اسید آسپارتیک مانند اکثر اسیدهای آمینه دیگر نامتقارن است و در دو شکل تصویر آینه وجود دارد. با این حال ، تنها یک شکل ، که با “L” نشان داده می شود ، به طور طبیعی در پروتئین ها وجود دارد.

ال آسپارتیک اسید همانطور که از نام آن مشخص است ، آسپارتیک اسید آنالوگ کربوکسیلیک اسید آسپاراژین است. به عنوان یک انتقال دهنده عصبی ، آسپارتیک اسید ممکن است در برابر خستگی مقاومت کند و در نتیجه منجر به استقامت شود ، اگرچه شواهد برای حمایت از این ایده قوی نیست. اسید آسپارتیک یک آمینو اسید غیر ضروری است ، زیرا می توان آن را از آنزیم های ویتامین B6 از گلوتامیک اسید تهیه کرد. اسید آمینه نقش مهمی در چرخه اوره و متابولیسم “DNA” دارد. آسپارتیک اسید یک انتقال دهنده عصبی تحریک کننده اصلی است که گاهی اوقات در بیماران مبتلا به صرع و سکته مغزی افزایش می یابد. این میزان در بیماران افسرده و در بیماران مبتلا به آتروفی مغز کاهش می یابد. منیزیم و روی ممکن است بازدارنده های طبیعی برخی از عملکردهای آسپارتیک اسید باشند. آسپارتیک اسید ، با اسید آمینه فنیل آلانین ، بخشی از شیرین کننده طبیعی ، آسپارتام است. این شیرین کننده در شیرین کننده های مصنوعی پیشرفت کرده و احتمالاً در دوزهای معمولی برای همه به جز فنیل کتونوریک ها بی خطر است.در صنایع شیمیایی ، می توان از ال آسپارتیک اسید به عنوان مواد اولیه برای رزین های مصنوعی ، تعداد زیادی از مواد حفاظت از محیط زیست برای سنتز اسید پلیاسپارتیک و همچنین مواد افزودنی تغذیه ای و برای لوازم آرایشی استفاده کرد. ال آسپارتیک اسید را می توان به عنوان مکمل غذایی برای افزودن به انواع نوشیدنی های خنک کننده استفاده کرد. می توان از آن به عنوان پادزهر ، تقویت کننده عملکرد کبد و رفع کننده خستگی در پزشکی استفاده کرد. همچنین می تواند به عنوان معرف بیوشیمیایی ، عامل کشت و واسطه های سنتز آلی ، و همچنین به عنوان ماده اولیه شیرین کننده جدید آسپارتام (شیرین کننده آمینو اسید مناسب دیابت شیرین) مورد استفاده قرار داد که چشم انداز خوبی در بازار دارد.

 • به عنوان مکمل غذایی در صنایع غذایی برای تامین اسیدهای آمینه ضروری.
 • به عنوان طعم دهنده در صنایع غذایی برای تنظیم اسیدیته و شیرینی.
 • به عنوان مکمل غذایی در نوشیدنی ها استفاده می شود.
 • به عنوان واسطه در داروسازی استفاده می شود.
 • به عنوان واسطه در پزشکی تولید سرکوب کننده تومور.
 • به عنوان تجزیه پذیری زیستی در محصول آرایشی و بهداشتی به طور کامل تجزیه شود.
 • به عنوان مکمل غذایی در کشاورزی/خوراک دام استفاده می شود.
 • به عنوان مکمل غذایی در کود برای بهبود کارایی استفاده می شود.
 • به عنوان واسطه در تولید انواع مواد شیمیایی آلی.
 • همچنین می تواند در صنایع کود برای بهبود احتباس آب و جذب نیتروژن استفاده شود.
 • از ال آسپارتیک اسید به عنوان نمک های پتاسیم ، منیزیم یا کلسیم به طور گسترده برای مکمل های معدنی استفاده می شود.

متابولیسم ال آسپارتیک اسید:

در گیاهان و میکروارگانیسم ها ، آسپارتات پیش ساز چندین اسید آمینه است ، از جمله چهار موردی که برای انسان ضروری هستند: متیونین ، ترئونین ، ایزولوسین و لیزین. تبدیل آسپارتات به اسیدهای آمینه دیگر با کاهش آسپارتات به “نیمه آلدهید” آن ، O 2 CCH (NH 2 ) CH 2 CHO آغاز می شود.آسپاراژین از آسپارتات از طریق ترانسمیداسیون به دست می آید:

-O 2 CCH (NH 2 ) CH 2 CO 2 – + G C (O) NH 3 + O 2 CCH (NH 2 ) CH 2 CONH 3 + + G C (O) O

 (جایی که GC (O) NH2 و GC (O) OH به ترتیب گلوتامین و گلوتامیک اسید هستند).

طبقه بندی شیمیایی :

متعلق به گروه ترکیبات آلی است که به اسید آسپارتیک و مشتقات آن معروف است. اسید آسپارتیک و مشتقات آن ترکیباتی هستند که حاوی اسید آسپارتیک یا مشتقی از آن هستند که در نتیجه واکنش اسید آسپارتیک در گروه آمینو یا گروه کربوکسی یا جایگزینی هیدروژن گلیسین با هترواتوم ایجاد می شود.

جذب ، توزیع و دفع :

جذب : ال آسپارتیک اسید توسط یک فرآیند انتقال فعال از روده کوچک در بدن جذب می شود.

پس از بلع ، ال آسپارتیک اسید توسط یک فرآیند انتقال فعال از روده کوچک جذب می شود. پس از جذب ، ال آسپارتیک وارد گردش پورتال می شود و از آنجا به کبد منتقل می شود ، جایی که بیشتر این اسید آمینه به پروتئین ، پورین ها ، پیریمیدین ها و ال آرژنین متابولیزه می شود و همچنین کاتابولیزه می شود. ال آسپارتیک در کبد متابولیزه نمی شود. وارد گردش خون سیستمیک می شود و آن را به بافتهای مختلف بدن توزیع می کند. کاتیونهای مرتبط با ال آسپارتیک به طور مستقل با مواد مختلف بدن تعامل دارند و در فرایندهای مختلف فیزیولوژیکی شرکت می کنند.

ماینوکسیدیل محصول چین بسیار با کیفیت محصثل شرکت گلوبال چین بسته بندی ۲۵کیلوگرمی
خرید ماینوکسیدیل فروش ماینوکسیدیل محصول چین ۲۵کیلوگرم Minoxidil
مواد شیمیایی
۰ تومان


فروش لانت ۱۶ برند BASF آلمان پک ۲۰کیلوگرمی موجود Lanette تماس : ۰۹۱۲۱۹۶۵۷۹۷
لانت ۱۶ ستیل الکل مارک BASF المان لنت ۱۶، لانت ۱۶
مواد شیمیایی
۰ تومان


فروش ویژه Q10
کیوتن،Q10
مواد شیمیایی
۰ تومان


اتیل بروماید ( برومو اتان ) محصول هند یک لیتری موجود تماس : ۰۹۱۲۲۹۶۷۸۱۹ واتس اپ
اتیل بروماید،دی فنیل استونیتریل،دی متیل آمینو ایزو پروپیل کلراید هیدروکلراید
مواد شیمیایی
۰ تومان


فروش پودر کراتین بیس و هیدروکلراید بسته بندی 25 کیلویی گرید دارویی خوراکی 09122967819 واتس اپ
خرید و فروش پودر کراتین بیس و هیدروکلراید بسته بندی 25 کیلویی گرید دارویی خوراکی 09122967819 واتس اپ
Industrial صنعتی بهداشتی
۰ تومان


کندروتین سولفات ، گلوکزآمین هیدروکلراید ، متیل سولفونیل متان ۲۵ کیلویی محصول چین با کیفیت بسیار بالا ، Glocoseamine ...
کندروتین سولفات ، گلوکزآمین هیدروکلراید ، متیل سولفونیل متان ۲۵ کیلویی محصول چین با کیفیت بسیار بالا
Industrial صنعتی بهداشتی
۰ تومان


خرید فروش دی فنیل استونیتریل چین 25kg
خرید فروش دی فنیل استونیتریل و دی متیل امینو ایزو پروپیل کلراید هیدروکلراید چین 25kg
Industrial صنعتی بهداشتی
۰ تومان


فروش گلوتاتیون احیا Glutathione Reduced محصول چین گرید آرایشی ۲۵ کیلویی موجود تماس : ۰۹۱۲۱۹۶۵۷۹۷-۸۸۹۸۴۰۹۴-۸۸۹۸۴۰۹۳-۸۸۹۸۴۰۹۲ ...
فروش گلوتاتیون احیا Glutathione Reduced محصول چین گرید آرایشی ۲۵ کیلویی موجود تماس : ۰۹۱۲۱۹۶۵۷۹۷-۸۸۹۸۴۰۹۴-۸۸۹۸۴۰۹۳-۸۸۹۸۴۰۹۲ ...
Industrial صنعتی بهداشتی
۰ تومان


فروش پودر خالص 25 کیلوگرم ماده دارو ترانگزامیک اسید Tranexamic Acid محصول کشور چین با فارماکوپه اروپا و FDA آمریکا
فروش پودر خالص 25 کیلوگرم ماده دارو ترانگزامیک اسید Tranexamic Acid,محصول کشور چین با فارماکوپه اروپا و FDA آمریکا
مواد شیمیایی
۰ تومان
1
بعدي
آخر
(1 تا 10 از 2274)

راه اندازي فروشگاه در Eforosh رايگان است

فروش تریس هیدروکلراید،کوجیک اسید,استونیتریل،گلوکزامین،کندروتین،دی،فنیل،استو،نیتریل،متادن،افغانستان،کوژیک اسید,هیالورونیک اسید,دی فنیل استونیتریل,DIPHENYLACETONITRILE,پاراستامول,PARACETAMOL,استامینوفن,سدیم اسکوربیل فسفات،متادون،متادن،فروش متادون،متادون پودری،متادون پودری چین،Methadon,فروش Methadon,واردکننده متادون،خرید متادون،تریزما هیدروکلراید،تریس هیدروکسی متیل امینو متان،فروش تریس بیس،فروش تریس هیدروکلراید،تریتون ایکس،فروش تریتون،فروش پنتیلن گلایکول،خرید پنتیلن گلایکول،پنتیلن گلایکول پنتیلن گلیکول پنتیلن ،پنتیلن گلایکول، پنتیلن گلیکول، penthylene glycol , ارایشی ، بهداشتی، ارایشی بهداشتی، بهداشتی، آرایشی، واردات، چین،فروش ترایزول ترمو،فروش ترایزول گیبکو،خرید و فروش سدیم اسکوربات،وارد کننده سدیم اسکوربات،وارد کننده سدیم آسکوربات،واردکننده سدیم اسکوربات،واردکننده سدیم آسکوربات،فروش ویتامین سی،فروش ویتامین c، کلاژن،فروش کلاژن،فروش کلاژن خوراکی،ژلاتین،کلاژن گاوی،کلاژن ماهی،فروش کلاژن خوراکی،انواع کلاژن خوراکی،انواع کلاژن،واردات کلاژن،واردات کلاژن خوراکی،collagen،فروش collagen خوراکی،واردکننده کلاژن،کلاژن فرانسه،کلاژن گاوی خوراکی چینی،کلاژن چینی،اتیل وانیلین،فروش اتیل وانیلین،وارد کننده،مواد شیمیایی،مواد ازمایشگاهی،مواد آزمایشگاهی،فروش اسید آمینه،فروش اسید امینه، فروش ال پرولین، فروش پرولین، گلوتامین،تری فلورواستیک اسید،سدیم اسکوربات،سدیم آسکوربات،واردات چین،فروش مواد شیمیایی،فروش مواد شیمیائی،هیالورونیک اسید،واردات سیگما،فروش رنگ،سیگما،مرک،آلمان،المان،چین،واردکننده مواد شیمیایی شرکت مرک آلمان،واردات مواد شیمیایی،واردات مواد شیمیائی،نماینده رسمی شرکت مرک در ایران،واردات دارو،دارو،مواد اولیه،ارایشی بهداشتی،مواد اولیه آرایشی بهداشتی،سیگما،کد،واحد،وارد،دانشگاه،ازمایشگاه،آزمایشگاه،واردکننده سیگما،فروش مواد آزمایشگاهی،MERCK,SIGMA,ALDRICH,CDH,CDH INDIA,DEXTRIN,DEXTRINE,HYALURONIC ACID,هیالورونیک اسید،نماینده شرکت سیگما،مواد،فروشنده،واردکننده،فروش مواد شیمیایی،فروش مواد شیمیائی،اسید آمینه،اسیدهای آمینه،اسید امینه،دارو،مواد اولیه،شیمی،نمایندگی مرک،نمایندگی MERCK،شیمی،ازمایش،ازمایشگاه،آزمایشگاه،آزمایشگاهی،واردات،اصل،ارجینال،ارژینال،واردکننده شرکت CDH، صادرات،واردات،هند،سولفوریک،متانول،اتانول،هیدروژن،سولفات،سدیم،پتاسیم،کلریدریک،ارایشی،بهداشتی،دارو،واردات مواد اولیه دارویی،واردات مواد شیمیایی شرکت مرک المان،کارلو،کارلو اربا،نماینده شرکت کارلو ایتالیا،اسید،اسید امینه،اسید آمینه،اسیدهای امینه،واردات انواع ویتامین،ویتامین ا،ویتامین آ،ویتامین بی،ویتامین سی،ویتامین دی،ویتامین ای،ویتامین د،ویتامین کا،لایزین،گلوتامین،استیک اسید،فلورو،فلوئور،آهن،اهن،سولفات،هیدروژن،هیدرات،واردات مواد شیمیایی،واردات مواد شیمیائی،واردات شرکت مرک،واردات شرکت ،شیمی،فیزیک،شیشه الات،شیشه آلات،،واردات مواد شیمیایی شرکت سیگما،مواد اولیه،داروسازی،سازمان،استونیتریل،هند،مواد هندی،مواد،ماده،مواد،نمایندگی مرک المان،نمایندگی مرک آلمان،نماینده سیگما امریکا،نماینده سیگما آمریکا،نمایندگی سیگما،فروشنده مواد شیمیایی،مواد عمده،مواد خرد،داروسازی تماد،داروپخش،انستیتو پاستور،واکسن،امپول،آمپول،واردات مواد،مواد کارلو،هگزان،اتیل،متیل،کلراید،دی فنیل استونیتریل،ان-۲-کلرو پروپیل دی متیل امونیوم کلراید،استیک اسید،ضدعفونی،ماسک،الکل،کلسیم،فسفات،بروماید،فلوراید،بتاسیکلودکسترین،بتا سیکلو دکسترین،بتا-سیکلودکسترین،شیمی،استامینوفن،پاراستامول،متادون،اتیل اولئات،اسدهای چرب،مریستات،گلیسیدیل،فروش استامینوفن،فروش متادون،واردات مرک،سدیم دودسیل سولفات،فروش بنزوکائین،بنزوکائین,لیدوکایین,لیدوکائین,دی فنیل استونیتریل,مواد شیمیایی,شیمیایی,شیمیائی,تائورین,کراتین,لوتئین,هیدروکینون,پروتئین,سدیم اسکوربیل فسفات,سدیم,پتاسیم