Search

شنبه 26 خرداد 1403

منو

آرایشی بهداشتی


قيمت:   ۰ تومان

مواد اولیه آزمایشگاهی » آرایشی بهداشتی

فروش هیدروکسی پروپیل متیل سلولز(HPMC )با کیفیت بالا در بسته بندی 25 کیلوگرم موجود و دارای مجوز مصرف, لطفا جهت دریافت آنالیز کالا و استعلام قیمت با شماره های شرکت تماس حاصل فرمایید. 09122967819 ,88984092 ,88984093,88984094

هیدروکسی پروپیل متیل سلولز ( HPMC) 

یک پودر بی بو و بی مزه، سفید تا کمی مایل به زرد، فیبری یا دانه ای، با جریان آزاد است که پلیمر طبیعی سلولز است. از این ترکیب  شیمیایی در صنایع غذایی به عنوان یک ماده غذایی چند منظوره استفاده می شود. هیدروکسی پروپیل متیل سلولز توسط سازمان غذا و دارو آمریکا به عنوان یک افزودنی مستقیم و غیرمستقیم غذایی تایید شده است و برای استفاده به عنوان یک افزودنی غذایی توسط اتحادیه اروپا تایید شده است.

هیدروکسی پروپیل متیل سلولز چیست و چه کاربردی دارد؟

هیدروکسی پروپیل متیل سلولز (HPMC) با نام هیپروملوز نیز شناخته می شود. این یک پلیمر سلولزی اصلاح شده شیمیایی است. این ترکیب برای مصرف بی خطر است و به صورت شیمیایی از طریق اصلاح سلولز ساخته می شود. سلولز یک پلیمر طبیعی است که زنجیره ‌ها یا ساختارهای بلندی دارد. این ساختارها از مولکول‌های زیادی که به هم متصل شده‌ اند، تشکیل شده است.

این ترکیب شیمیایی به صورت مایع، ویسکوزیته بالایی دارد و اغلب در فرآورده های چشم پزشکی به عنوان اشک مصنوعی برای برطرف کردن خشکی چشم استفاده می شود. HPMC در صنایع مختلف کاربردهای متنوعی دارد. از این ترکیب شیمیایی می توان به عنوان پوشش در صنعت داروسازی نیز استفاده کرد. 


کاربرد هیدروکسی پروپیل متیل سلولز

هیدروکسی پروپیل متیل سلولز (HPMC) نه تنها دارای خواص دیگر اترهای سلولزی مانند ضخیم شدن، پراکندگی، امولسیون شدن، چسبندگی، تشکیل فیلم، حفظ رطوبت و ایجاد اثرات کلوئیدی محافظ است بلکه حلالیت بهتری در حلال های آلی نسبت به متیل سلولز و هیدروکسی دارد. در صنعت داروسازی این ترکیب شیمیایی یک مکمل دارویی غیر سمی و ایمن است. این ترکیب شیمیایی جذب خوراکی نمی شود و انرژی مواد غذایی را افزایش نمی دهد.

می توان از آن به عنوان عامل تشکیل دهنده فیلم، ضخیم کننده، مسدود کننده، عامل امولسیون کننده و عامل تعلیق کننده در دوزهای مختلف استفاده کرد. بنابراین هیدروکسی پروپیل متیل سلولز انواع فرمولاسیون های دارویی را به طور یکنواخت پراکنده یا سخت تر می کند، بدون اینکه شکسته شود. این ترکیب شیمیایی به عنوان پوشش فیلم محصولات با ویسکوزیته کم و غلظت بالا و به عنوان محلول پوششی فیلم آبی نیز استفاده می شود.

به عنوان مثال از آن می توان به عنوان چسب قرص، غلیظ کننده قطره های چشمی و به عنوان محلول های آماده سازی موضعی مانند کلوئید محافظ ژل ها یا پمادها و همچنین تثبیت کننده امولسیون ها و سوسپانسیون ها استفاده کرد. از این ترکیب شیمیایی همچنین می توان به عنوان چسب باند پلاستیکی نیز استفاده کرد. در سال های اخیر، هیدروکسی پروپیل متیل سلولز به عنوان ماتریس، چسب، مواد قاب، مواد متخلخل، مواد تشکیل دهنده فیلم یا مواد پوشش دهنده استفاده کرد.


خواص شیمیایی هیدروکسی پروپیل متیل سلولز

دمای تغییر رنگ: بین ۱۹۰-۲۰۰ درجه سانتی گراد متغیر است.

دمای کربنیزاسیون: در دمای بین ۲۸۰-۳۰۰ درجه سانتی گراد کربنیزه می شود.

اندازه ذرات: اندازه ذرات از ۴۰ تا ۶۰ مش متغییر است. نرخ عبور ۱۰۰ مش بیش از ۹۸.۵٪ است، در حالی که نرخ عبور ۸۰ مش ۱۰۰٪ است.

حلالیت: در آب و همچنین حلال های دیگر مانند پروپانول، اتانول و غیره بسیار محلول است. اما حلالیت این ترکیب شیمیایی با ویسکوزیته تغییر می کند و هر چه ویسکوزیته کمتر باشد، حلالیت بیشتر است و بالعکس.

خواص فیزیکی هیدروکسی پروپیل متیل سلولز

تراکم: چگالی واقعی این ترکیب شیمیایی حدود ۱.۳۹ گرم بر سانتی متر مکعب است.

خصوصیات ظاهری و ظاهری: این ترکیب شیمیایی یک ماده فیبری مایل به سفید رنگ به صورت پودر است.

ثبات: در فرم جامد، HPMC قابل اشتعال است و با ترکیبات اکسید کننده قوی ناسازگار است.

حلالیت: این ترکیب شیمیایی در اتانول  مطلق، استون و اتر تقریبا غیر قابل حل است. وقتی در آب سرد مخلوط می شود، متورم خواهد شد و به محلول کلوئیدی کمی کدر تبدیل می شود.

سایر خواص هیدروکسی پروپیل متیل سلولز

 • انسجام
 • ثبات ابعادی
 • ظرفیت بالای نگهداری آب
 • ثبات pH
 • توانایی فیلم سازی عالی
 • قابلیت ضخیم شدن
 • مقاومت آنزیمی گسترده

روش تولید هیدروکسی پروپیل متیل سلولز

برای ساخت هیدروکسی پروپیل متیل سلولز، سلولز پنبه تصفیه شده با محلول قلیایی در دمای ۳۵-۴۰ درجه سانتی گراد به مدت نیم ساعت تحت درمان قرار می گیرد و سپس آن را تحت فشار و دمای ۳۵ درجه سانتی گراد قرار می دهند، به طوری که میانگین درجه پلیمریزاسیون الیاف قلیایی بدست آمده در محدوده مورد نیاز قرار بگیرد. سپس الیاف قلیایی تحت فرایند استری شدن قرار می گیرند و سپس پروپیلن اکسید و کلرومتان به نوبت اضافه می شوند و در دمای ۵۰- ۸۰ درجه سانتی گراد به مدت ۵ ساعت قرار می گیرند.

حداکثر فشار وارده به محصول معمولا حدود ۱.۸ مگاپاسکال است. در نهایت مقدار مناسب اسید کلریدریک و اسید اگزالیک را در آب گرم با دمای ۹۰ درجه سانتی گراد اضافه می نمایند تا محصول از نظر حجمی منبسط شود و سپس توسط سانتریفیوژ دهیدراته می شود. فرایند شست و شو را تا خنثی سازی انجام دهید، هنگامی که میزان رطوبت در مواد کمتر از ۶۰٪ است، با جریان هوای گرم در ۱۳۰ درجه سانتی گراد تا زیر ۵٪ خشک می شود و در نهایت محصول با مش های مختلف عرضه می گردد.

 

موارد استفاده رایج هیدروکسی پروپیل متیل سلولز

جایگزین گلوتن

این ترکیب شیمیایی به عنوان جایگزینی برای گلوتن در مواد غذایی بدون گلوتن عمل می کند. اگر در حین پخت نان استفاده شود، انتشار و از دست دادن آب در تکه های نان و همچنین برهمکنش بین ماکرومولکول های نشاسته و پروتئین را محدود می کند. نان بدون گلوتن نرم ‌تر خواهد بود و همچنین باعث کاهش کهنگی در هنگام نگهداری می ‌شود.

جایگزین ژلاتین

این ترکیب شیمیایی به دلیل شباهت فیزیکی آن به ژلاتین و منبع گیاهی، جایگزین خوبی برای ژلاتین در محصولات مختلف است. اگر بخواهید مکمل درست کنید، HPMC می تواند بسیار مفید باشد، زیرا می تواند به گیاهخواران و همچنین کسانی که محدودیت های غذایی دارند در مصرف مکمل ها و داروها بسیار کمک کند.


کاربرد های دیگر هیدروکسی پروپیل متیل سلولز

هیدروکسی پروپیل متیل سلولز کاربردهای گسترده دیگری نیز دارد. برخی از مهمترین این کاربرد ها عبارتند از:

 • نگهدارنده میوه و سبزیجات
 • بهبود و درمان چرم
 • تولید محصولات کاغذی
 • استفاده در صنعت نساجی

کاربرد هیدروکسی پروپیل متیل سلولز دارویی

از این ترکیب شیمیایی در داروسازی به عنوان ماتریس، چسب، مواد تشکیل ‌دهنده فیلم یا مواد پوشش دهنده استفاده می شود. علاوه بر این به مقدار زیادی در تولید فرمولاسیون های جدید مانند چسب مخاطی با ماندگاری بالا، میکروکپسول‌ ها، انواع قرص‌ های با ماندگاری بالا، قرص‌ های با کنترل بالا، قرص‌های با ماندگاری چند لایه، انواع فرمولاسیون‌ها، شیاف‌ها و قطره های چشمی استفاده شده است. برخی از کاربرد های این ترکیب شیمیایی در صنعت داروسازی عبارتند از:

به عنوان چسب و متلاشی ‌کننده

این ترکیب شیمیایی با گرانروی پایین به عنوان چسب و تجزیه ‌کننده در قرص ها استفاده می ‌شود. این ترکیب با گرانروی بالا به عنوان چسب در داروسازی کارایی دارد. HPMC با غلظت ‌های بین ۲ تا ۵ درصد ممکن است، به عنوان چسب در فرآیندهای دانه‌ بندی مرطوب یا خشک استفاده شود.

به عنوان پوشش فیلم

این ترکیب شیمیایی به عنوان پوشش فیلم قرص مزایای قابل توجهی از جمله پنهان کردن طعم، تغییر ظاهر و غیره را ندارد. اما دارای درجه سختی بالاتر، قابلیت شکنندگی بیشتر و جذب رطوبت کمتر است. بسته به درجه ویسکوزیته این ترکیب شیمیایی، غلظت‌های ۲ تا ۲۰٪ وزنی برای محلول های تشکیل‌ دهنده فیلم های پوششی قرص‌ها استفاده می ‌شود.

به عنوان چسب بیولوژیکی

چسبندگی بیولوژیکی نوع جدیدی از سیستم تحویل دارو در سالهای اخیر است. این روش درمان نه تنها باعث طولانی شدن زمان باقی ماندن ترکیبات دارویی در دستگاه گوارش می ‌شود بلکه باعث می‌ شود داروها و عملکرد جذب محلول در غشاء افزایش یابد. از این ترکیب شیمیایی برای ساخت مواد پلیمری با چسبندگی بیولوژیکی، افزایش تماس با غشاء مخاطی، انتشار آهسته دارو و جذب غشای مخاطی استفاده می شود.

به عنوان پوشش کپسول

در ساخت پوشش کپسول معمولا استفاده از ژلاتین در اولویت قرار دارد. تولید و استفاده از ژلاتین بسیار ساده است. اما یک سری مشکلات مانند محافظت مناسب از داروی حساس به اکسیژن و رطوبت وجود دارد که نمی توان از ژلاتین برای این امر استفاده کرد. هیدروکسی پروپیل متیل سلولز به عنوان جایگزین ژلاتین برای ساخت پوشش کپسول ها مورد استفاده قرار می ‌گیرد. زیرا این ترکیب شیمیایی باعث بهبود مقاومت کپسول در برابر اکسیژن و رطوبت خواهد شد.

به عنوان ژل ‌های موضعی

استفاده از هیدروکسی پروپیل متیل سلولز به عنوان ژل موضعی، یک راه جدید برای تحویل دارو از راه پوست است. این روش درمانی در سال‌ های اخیر بسیار مورد مطالعه و تحقیق قرار گرفته است. این روش درمان نه تنها از تخریب داروها در دستگاه گوارش جلوگیری می ‌کند بلکه به یکی از روش های موثر برای رها سازی دارو و غلبه بر عوارض جانبی داروها تبدیل شده است.

 قطره چشمی هیدروکسی پروپیل متیل سلولز

استفاده از این ترکیب در تولید قطره های اشک مصنوعی به رفع خشکی چشم کمک می کند و عوارض خاصی برای فرد در پی نخواهد داشت.

آیا خوردن هیدروکسی پروپیل متیل سلولز بی خطر است

هیدروکسی پروپیل متیل سلولز توسط انسان قابل هضم نیست و از دستگاه گوارش به راحتی عبور می کند. این ترکیب شیمیایی اکنون یک افزودنی غذایی مورد تایید اتحادیه اروپا و سازمان غذا و دارو آمریکا است و برای انسان غیر سمی در نظر گرفته می شود.
آرایشی بهداشتی
۴,۰۰۰,۰۰۰ تومان


فروش کوجیک اسید حجم ۲۵ کیلوگرم محصول چین موجود با کیفیت بالا گرید آرایشی بهداشتی
واردات و فروش کوجیک اسید kojic acid چین آرایشی بهداشتی بسته بندی ۲۵کیلوگرم موجود
آرایشی بهداشتی
۱,۲۰۰,۰۰۰ تومان


آرایشی بهداشتی
۸,۰۰۰,۰۰۰ تومان


آرایشی بهداشتی
۰ تومان


پارسول ۵۰۰۰ Parsol بسته بندی ۲۵ کیلوگرم محصول DSM موجود
PARSOL® 5000 is a strong UV-B absorber that helps boost SPF values significantly. An oil-soluble off white powder, this product is compatible with most popular cosmetic ingredients. PARSOL® ...
آرایشی بهداشتی
۰ تومان


فروش پروتئین وی کنستانتره 80 درصد WPC 80% واردات جدید از کشور هند در پاکت های 20 کیلویی با بالاترین کیفیت تماس ...
مشخصه ها: حاوی 80% وی پروتئین، با قابلیت هضم و جذب بالا پروتئین تقویت کننده سیستم ایمنی حاوی اسیدهای امینه ...
آرایشی بهداشتی
۰ تومان


فروش اولئیک اسید Oleic acid محصول مالزی ، چین ، ایران در بسته بندی ۱۸۵ کیلویی
خرید فروش اولئیک اسید محصول چین با کیفیت بسیار بالا تناژ موجود oleic acid
آرایشی بهداشتی
۰ تومان


فروش پودر کراتین بیس و هیدروکلراید بسته بندی 25 کیلویی گرید دارویی خوراکی 09122967819 واتس اپ
خرید و فروش پودر کراتین بیس و هیدروکلراید بسته بندی 25 کیلویی گرید دارویی خوراکی 09122967819 واتس اپ
آرایشی بهداشتی
۰ تومان


خرید فروش دی فنیل استونیتریل چین 25kg
خرید فروش دی فنیل استونیتریل و دی متیل امینو ایزو پروپیل کلراید هیدروکلراید چین 25kg
آرایشی بهداشتی
۰ تومان


فروش گلوتاتیون احیا Glutathione Reduced محصول چین گرید آرایشی ۲۵ کیلویی موجود تماس : ۰۹۱۲۱۹۶۵۷۹۷-۸۸۹۸۴۰۹۴-۸۸۹۸۴۰۹۳-۸۸۹۸۴۰۹۲ ...
فروش گلوتاتیون احیا Glutathione Reduced محصول چین گرید آرایشی ۲۵ کیلویی موجود تماس : ۰۹۱۲۱۹۶۵۷۹۷-۸۸۹۸۴۰۹۴-۸۸۹۸۴۰۹۳-۸۸۹۸۴۰۹۲ ...
آرایشی بهداشتی
۰ تومان
1
بعدي
آخر
(1 تا 10 از 131)

راه اندازي فروشگاه در Eforosh رايگان است

فروش تریس هیدروکلراید،کوجیک اسید,استونیتریل،گلیکولیک، گلوکزامین،کندروتین،دی،فنیل،استو،نیتریل،متادن،افغانستان،کوژیک اسید,هیالورونیک اسید,دی فنیل استونیتریل,DIPHENYLACETONITRILE,پاراستامول,PARACETAMOL,استامینوفن,سدیم اسکوربیل فسفات،متادون،متادن،فروش متادون،متادون پودری،متادون پودری چین،Methadon,فروش Methadon,واردکننده متادون،خرید متادون،تریزما هیدروکلراید،تریس هیدروکسی متیل امینو متان،فروش تریس بیس،فروش تریس هیدروکلراید،تریتون ایکس،فروش تریتون،فروش پنتیلن گلایکول،خرید پنتیلن گلایکول،پنتیلن گلایکول پنتیلن گلیکول پنتیلن ،پنتیلن گلایکول، پنتیلن گلیکول، penthylene glycol , ارایشی ، بهداشتی، ارایشی بهداشتی، بهداشتی، آرایشی، واردات، چین،فروش ترایزول ترمو،فروش ترایزول گیبکو،خرید و فروش سدیم اسکوربات،وارد کننده سدیم اسکوربات،وارد کننده سدیم آسکوربات،واردکننده سدیم اسکوربات،واردکننده سدیم آسکوربات،فروش ویتامین سی،فروش ویتامین c، کلاژن،فروش کلاژن،فروش کلاژن خوراکی،ژلاتین،کلاژن گاوی،کلاژن ماهی،فروش کلاژن خوراکی،انواع کلاژن خوراکی،انواع کلاژن،واردات کلاژن،واردات کلاژن خوراکی،collagen،فروش collagen خوراکی،واردکننده کلاژن،کلاژن فرانسه،کلاژن گاوی خوراکی چینی،کلاژن چینی،اتیل وانیلین،فروش اتیل وانیلین،وارد کننده،مواد شیمیایی،مواد ازمایشگاهی،مواد آزمایشگاهی،فروش اسید آمینه،فروش اسید امینه، فروش ال پرولین، فروش پرولین، گلوتامین،تری فلورواستیک اسید،سدیم اسکوربات،سدیم آسکوربات،واردات چین،فروش مواد شیمیایی،فروش مواد شیمیائی،هیالورونیک اسید،واردات سیگما،فروش رنگ،سیگما،مرک،آلمان،المان،چین،واردکننده مواد شیمیایی شرکت مرک آلمان،واردات مواد شیمیایی،واردات مواد شیمیائی،نماینده رسمی شرکت مرک در ایران،واردات دارو،دارو،مواد اولیه،ارایشی بهداشتی،مواد اولیه آرایشی بهداشتی،سیگما،کد،واحد،وارد،دانشگاه،ازمایشگاه،آزمایشگاه،واردکننده سیگما،فروش مواد آزمایشگاهی،MERCK,SIGMA,ALDRICH,CDH,CDH INDIA,DEXTRIN,DEXTRINE,HYALURONIC ACID,هیالورونیک اسید،نماینده شرکت سیگما،مواد،فروشنده،واردکننده،فروش مواد شیمیایی،فروش مواد شیمیائی،اسید آمینه،اسیدهای آمینه،اسید امینه،دارو،مواد اولیه،شیمی،نمایندگی مرک،نمایندگی MERCK،شیمی،ازمایش،ازمایشگاه،آزمایشگاه،آزمایشگاهی،واردات،اصل،ارجینال،ارژینال،واردکننده شرکت CDH، صادرات،واردات،هند،سولفوریک،متانول،اتانول،هیدروژن،سولفات،سدیم،پتاسیم،کلریدریک،ارایشی،بهداشتی،دارو،واردات مواد اولیه دارویی،واردات مواد شیمیایی شرکت مرک المان،کارلو،کارلو اربا،نماینده شرکت کارلو ایتالیا،اسید،اسید امینه،اسید آمینه،اسیدهای امینه،واردات انواع ویتامین،ویتامین ا،ویتامین آ،ویتامین بی،ویتامین سی،ویتامین دی،ویتامین ای،ویتامین د،ویتامین کا،لایزین،گلوتامین،استیک اسید،فلورو،فلوئور،آهن،اهن،سولفات،هیدروژن،هیدرات،واردات مواد شیمیایی،واردات مواد شیمیائی،واردات شرکت مرک،واردات شرکت ،شیمی،فیزیک،شیشه الات،شیشه آلات،،واردات مواد شیمیایی شرکت سیگما،مواد اولیه،داروسازی،سازمان،استونیتریل،هند،مواد هندی،مواد،ماده،مواد،نمایندگی مرک المان،نمایندگی مرک آلمان،نماینده سیگما امریکا،نماینده سیگما آمریکا،نمایندگی سیگما،فروشنده مواد شیمیایی،مواد عمده،مواد خرد،داروسازی تماد،داروپخش،انستیتو پاستور،واکسن،امپول،آمپول،واردات مواد،مواد کارلو،هگزان،اتیل،متیل،کلراید،دی فنیل استونیتریل،ان-۲-کلرو پروپیل دی متیل امونیوم کلراید،استیک اسید،ضدعفونی،ماسک،الکل،کلسیم،فسفات،بروماید،فلوراید،بتاسیکلودکسترین،بتا سیکلو دکسترین،بتا-سیکلودکسترین،شیمی،استامینوفن،پاراستامول،اتیل اولئات،اسدهای چرب،مریستات،گلیسیدیل،فروش استامینوفن،فروش ،واردات مرک،سدیم دودسیل سولفات،فروش بنزوکائین،بنزوکائین,لیدوکایین,لیدوکائین,دی فنیل استونیتریل,مواد شیمیایی,شیمیایی,شیمیائی,تائورین,کراتین,لوتئین,هیدروکینون,پروتئین,دگزامتازون,سیپروهپتادین,سدیم اسکوربیل فسفات,سدیم,پتاسیم